Katılımcı Yorumları – Okan Bey

1995 yılında, tanıştığım kanun sazında, ilgi ve merak ile başlayan yolculuğum, 1998 yılında “Okyanustaki Sesler” albümünü dinledikten sonra meğer hiç bitmeyecek bir yolculuğa dönüşecekmiş. Bu albümdeki tınılar sadece beni bu yolculuğa gönülden bağlamakla kalmamış , hatta içlerinden bir tanesi “Cananım” eseri, öncelikle Sn.Göksel Baktagir’e olan tabiri caizse “platonik” bir aşkın adı, sonrasında biricik eşimin adı, daha sonrasında da rahmetli Sn.Ejder Güleç yapımı sazımın adı olacaktı.
Kanun atölyesi projesinin doğuşu ve uygulamaya geçmesi, sanırım bir yıldan uzun süredir hayatımızdaki bir çok alanda zorluk ve kısıtlama getiren bu pandeminin, belki de bizler için olumlu olan tek yönü. Bu proje sayesinde yıllardır takip ettiğimiz, her fırsatta dinleyerek, izleyerek bir şeyler öğrenme gayreti sarf ettiğimiz Sn.Göksel Baktagir ile birebirde buluşma, tecrübelerinden doğrudan yararlanma fırsatı elde etmiş olduk. Bu bizler için paha biçilemez bir mutluluk ve tarihi bir fırsat, bir hayalin gerçeğe dönüşmesi.
Başta çok değerli hocamız Sn. Göksel Baktagir başta olmak üzere, projenin hayata geçmesinde desteği ve emeği olan herkese şükranlarımızı sunarız.

Saygı ve Sevgilerimle
Okan Bey